TR: 13 Mayıs Perşembe günü Kürdistan’da genel greve çağrı

13 Mayıs Perşembe günü Kürdistan’da genel greve çağrı

9 Mayıs Pazar günü İran İslam Cumhuriyeti yeni bir vahşi suç işleyerek 5 siyasi tutkluyu idam etti: Farzad Kamangar, Şirin Alam Hooli, Mehdi Hosseinian, Farhad Vakili ve Ali Heidarian. Cinayet ve idam İran’da son 31 yıldır iktidarda bulunan haydutların halka karşı kullandığı bir kılıçtır. Haklarını isteyen binlerce kıymetlimiz bu gerici gaddar rejim tarafından sömürü, hırsızlık ve baskı sistemini korumak amacıyla katledilmişlerdir. Bu suçlara karşı çıkmalıyız ve bu ölüm makinesini durdurmalıyız.

Bu suçlara karşı direnmek amacıyla Komele (İran Komünist Partisinin Kürdistan örgütü) Kürdistan halkına 13 mayıs Perşembe gününde genel grev çağrısında bulunmuştur. İran Komünist İşçi Partisi bu çağrıyı desteklemektedir. Tüm Kürdistan halkını, işçilerini ve üniversite öğrencilerini, öğretmenleri ve okul öğrencilerini, esnafları ve memurları bu rejimin işlediği vahşi suça karşı koymak ve bu sevgili insanlarımızın anısına saygı göstermek için fabrikalarda, işyerlerinde, okul ve üniversitelerde, ofis ve dükkanlarda birlikte işi bırakmaya davet ediyoruz.

Geniş ve başarılı bir genel grev haklı mücadelemizin devamı, birliğimizi pekiştirmek ve bu zalim İslami rejimin devrilmesi için verilen savaşın başarısı için önemli bir faktör olacaktır. Son aylarda ülkenin her yerinde milyonlarca insan bu yönetime karşı nefretlerini ve onu gömme isteklerini birçok şekilde göstermişlerdir. Rejimin geniş bir dizi krizerle uğraştığı bu günlerde bu grevin başarıya ulaşması işlenen suçlara karşı çarpıcı bir tepki olacak ve siyasi dengeyi bütün İran’da halkın verdiği özgürlük savaşı yararına güçlendirecektir.

Özgürlük isteyen Kürdistan halkı:
İktidardaki İslami eşkiyalara şiddetle karşı gelmek için bu çağrıyı destekleyerek birleşin ve bu genel greve katılın. Kıymetli insanlarımızı hapishanelerde yalnız bırakamayız. Hükümete karşı gelme ve ayrı bir fikir sahibi olma gerekçeleriyle hayatlarıını kaybeden kıymetlilerimizin idamına karşı çıkmak için en büyük güçlerimizle tepki göstererek İslami rejıme kararlı bir şekilde onun karşısında olacağımızı kanıtlamalıyız.

Bu geniş grevde tutuklularımızın idamını, onlara işkence edilmesini, ve onlara karşı hertürlü baskının uygulanmasını protesto etmeliyiz ve bütün siyasi tutukluların kayıtsız şartsız serbest bırakılmasını istemeliyiz. Bu grevimiz özgürlük isteyen milyonlarca İranlı tarafından şüphesiz sevinçle karşılanacak ve İslami Cumhuriyetin devrilmesi yolunda yeni bir ortam yaratacaktır.

Kahrolsun İran İslam Cumhuriyeti
Zafer özgürlük isteyen İran halkının olacaktır

İran İşçi-Komünist Partisinin Kürdistan Komitesi
10 Mayıs 2010

Translation: Mission Free Iran

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: