Human Rights

این پناهجویان میبایست اینک نزد فرزندان، همسران و عزیزانشان نوروز را جشن می‌گرفتن

دوستان!

خاطرتان هست که چندی پیش از شما خواستیم که ما را در تلاش برای جلوگیری از دیپورت تعدادی از پناهجویان ایرانی یاری کنید؟ این تلاش ما هنوز به نتیجه نرسیده و این پناهجویان هنوز در بند بوده و خطر دیپورت هنوز به هیچ وجه منتفی نشده است. این که دولت سوئد با چنین لجاجتی تلاش می‌کند که پناهجویان ایرانی رأ به زور در فرودگام امام خمینی تحویل پاسداران رژیم بدهد  دلایل متعددی دارد. بحران اقتصادی و بی‌ افقی دولت در جلوگیری از بحران، و تلاش برای تعرض به سطح معیشت و دست آورد‌های مردم سوئد و تحمیل سیاست ریاضت کشی‌ و صد البته اینکه ما فعالین و سازمانهای مدافع حقوق پناهندگان طی سال گذشته موفق شدیم اکثر تلاش‌های اداره مهاجرت و پلیس سوئد رأ عملا و سپس از نظر حقوقی به شکست بکشانیم بی‌ شک بخش عمده‌ای از این دلایل هستند. سال گذشته ما علناً دولت سوئد رأ به میدان مبارزه کشیدیم و شکست دادیم. این بار دولت سوئد تلاش می‌کند به هر نحوی که شده ، حتی با قانون شکنی علنی و حقّه بازی و فریب کاری تعدادی رأ دیپورت کند. به اعتقاد ما دولت سوئد نگرانی‌ چندانی از سرنوشت پناهجویان دیپورت شده به دیکتاتوری‌ها ندارد و شاید با پیش بینی‌ این که دیپورتی‌ها و  خانواده‌هایشان برای اجتناب از شدت عمل و تحریک دستگاه قضایی جمهوری اسلامی سکوت کرده و در مورد عواقب دیپورت به جمهوری اسلامی سکوت میکنند  اقدام به دیپورت‌های بیشتری نموده و در یک مورد هم متأسفانه موفق شده. ما از هویت فرد دیپورت شده و سرنوشت وی اطلاعات مستقیم و قابل اتکأیی نداریم ولی‌ از طریق سازمان‌های مدافع حقوق پناهندگان سوئدی و ایرانی اطمینان پیدا کرده ایم که دولت سوئد با حقّه بازی موفق به اجرای یک دیپورت از یوتبوری به امام خمینی شده است. ما فقط امید داریم که این پناهجو مورد آزار قرار نگرفته باشد و در غیر این صورت حتما در اولین فرصت و در صورت توافق آن فرد اطلاعات بیشتری در اختیار عموم خواهیم گذاشت و بر علیه دولت سوئد اقامه دعوا خواهیم کرد. اما همان گونه که قبلان به اطلاع رساندیم از آنجا که  به اعتبار عدم مشروعیت رژیم اسلامی، به اعتبار انقلاب ۲ سال پیشمان، به اعتبار خاوران و کهریزک و اوین و گوهردشت، به اعتبار وحشیگری بی‌ حد و حصر و اعدام و شکنجه و تجاوز،  پناهندگی حق هر ایرانی است،  باید تلاش کنیم سیاست‌های ضّد پناهندگی دولت سوئد رأ امسال هم به شکست بکشانیم و مانع از دیپورت پناهجویان و تحویل آنها به جمهوری اسلامی گردیم.

ما بر این باوریم که مبارزه بر علیه سیاست‌های ضّد پناهندگی دولت سوئد  و البته سایر دولت‌های اروپأیی، جوامع اروپایی رأ باید به حرکت در آورد. تعرض به حقوق انسانی‌ پناهجویان یک گام در راه تعرض به حقوق همه شهروندان این جوامع است. یونان در این رابطه یک مثال روشن است. به حرکت در آوردن این جوامع در جهت دفاع از حقوق انسانی‌ پناهجویان خود به خود صورت نمیگیرد. ما این رأ یکی‌ از وظایف خودمان میدانیم و شما عزیزان میتوانید نقشی‌ برجسته در این ارتباط ایفا کنید. دفاع از حقوق تک تک پناهجویان که با خطر دیپورت مواجه اند اقدامی است که با هر موفقیتش در جلوگیری از دیپورت‌ها دست دولت سوئد را بیشتر می‌بندد و ماهیت ضّد انسانیش رأ بیشتر افشا می‌کند. فراموش نکنیم که این دولت با نادیده گرفتن قانون اساسی‌ سوئد به کشور‌های در حال جنگ ، به دیکتاتور‌ها اسلحه میفروشد، خدمات ارائه می‌کند و بار‌ها به صورت غیر قانونی فعالین سیاسی رأ کت بسته به شکنجه گران تحویل داده است. باید در دفاع از پناهجویان این کثافت کاری‌ها رأ افشا کرد. اینک ما تعدادی از اعضای پارلمان سوئد رأ به همراه خود داریم. احزابی هم چه در میانه و چه در چپ سیاست سوئد وجود دارند که باید به میدان کشیده شوند. حمایت شما از تلاش‌های ما در جلوگیری از دیپورت‌ها به زودی این احزاب رأ متقاعد خواهد کرد که دفاع صریح و علنی از مطالبات انسانی‌ ما، به واسطه نیروی عظیمی‌ که در پشت دارد نه‌ فقط به وجهه‌ سیاسی این احزاب لطمه نمی‌زند بلکه بر عکس، برایشان مفید هم هست.مهم تر اینکه این واقعیت رأ به وزیر مهاجرت سوئد و دولت متبوعه میفهماند که اگر حتی یکی‌ از این دیپورت‌ها منجر به آزار فرد پناهجو گردد دادگاه اروپا در انتظار دولت سوئد خواهد بود و همان پروسه بی‌ آبرویی دولت ایتالیا برای دولت سوئد هم تکرار خواهد شد.

دوستان!

ما رأ یاری کنید. در حال حاضر محمد رضا حامدان  اصفهانی، حسین جعفر علی‌ جاسبی، علی‌ آذری بلسی هنوز در بازداشت گاه‌های دولت سوئد با خطر جدی و فوری دیپورت مواجه هستند. این پناهجویان میبایست اینک نزد خانواده هایشان، فرزندان، همسران و عزیزانشان نوروز رأ جشن می‌گرفتند. با فرستادن نامه زیر به وزیر مهاجرت و دفتر دار ایشان میتوانیم نشان دهیم که نمیتوانند حقمان رأ پایمال کنند. با ارسال این نامه نشان دهیم که سیاست و مذهب به کنار در دفاع از حقوق انسانی‌ ما همه با هم هستیم.

از صمیم قالب سال خوبی‌ رأ برایتان آرزو می‌کنیم.

نوروزتان پیروز

ایران آزاد” 

Please urgently copy/paste this or your own version & add your own signature to the webforms for contacting

ارسال این نامه بسیار ساده است. لینک‌های آبی‌ رأ کلیک کنید و متن سبز رأ در قسمت “سوبژکت” به چسبانید. سپس متن سیاه رأ کپی کرده در قسمت “مسیج” بچسبانید. اگر مایلید نام خودتان و ایمیلتان رأ هم بگذارید. اینک با فشار به دکمه “سند” این نامه رأ مستقیما برای آقای وزیر ارسال کنید. همین .پروسه رأ در مورد سکرتر ایشان هم تکرار کنید.

لطفا رونوشت همین نامه رأ ، یعنی‌ متن سبز + سیاه را برای رسانه‌ها و مراجع حقوق بشر اروپایی، لیست آدرس قهوه‌ای هم ارسال کنید. تمام لیست رأ یکجا کپی کرده و در بخش آدرس دریافت کننده به چسبانید. رسانه‌ها باید مطلع شوند که یک نیروی فعال و بزرگ از حقوق پناهجویان ایرانی حمایت می‌کند.

Tobias Billström, Swedish Minister for Migration and Asylum Policy and his Press Secretary Linda Norberg.

Please also send to the following Scandinavian newspapers: david.stellini@europarl.europa.eu, michael.speiser@europarl.europa.eu, michela.laera@europarl.europa.eu, mercedes.alvargonzalez@europarl.europa.eu, ots@udi.no, 71000@aftonbladet.se, anita.nasberg@ltz.se, arne.lindh@folkbladet.se, bjorn.hedensjo@dn.se, chefred@svd.se, christer.sandberg@folkbladet.se, elisabet.rydell-janson@ltz.se, ettan@aftonbladet.se, gefle.dagblad@gd.se, insandare@hallandsposten.se, jonathan.falck@gp.se, kundservice@svd.se, malin.perk@folkbladet.se, marta.magnuson@gp.se, redaktion.gt@gotlandstidningar.se, redaktion@gotlandsallehanda.se, redaktion@halsingekuriren.se, redaktion@kkuriren.se, redaktionen@hallandsposten.se, redaktionen@hd.se, redaktionen@tt.se, tips@expressen.se, per-anders.broberg@expressen.se, redaktionen@gt.se, redaktionen@kvp.se, post@mfa.no, post@arbeiderpartiet.no, 2200@vg.no

SUBECT: Stop the Illegal Refoulement of Jasbi, Balsi & Esfahani to Iran!

To Tobias Billström, Minister for Migration and Asylum Policy, Sweden:

I am writing to you to demand an immediate halt to the deportation of the following 3 Iranian asylum-seekers who have sought refuge in Sweden from persecution by the Islamic Republic of Iran:

1) Hossein Jasbi (case no. 11.421.539) – a Marxist anti-regime activist and member of a banned political organization in Iran (Fedaeyin Minority); an outspoken activist against the Islamic Republic regime while in Sweden, with numerous broadcast interviews; and a member of a family that is targeted for state-sponsored violence: his brother and sister were executed by the regime and his father imprisoned.

2) Ali Azari Balsi (case no. 11.420.529) – a political activist who has participated in and organized numerous anti-regime protest actions in Sweden and has a right to asylum based on sur place;

3) Mohammadreza Hamedian Esfahani (case no. 11-084450/11) – a Christian convert with documentation on Islamic Republic letterhead that he has been convicted of apostasy and sentenced to 10 years in prison and 75 lashed; this sentence will be implemented if Esfahani is returned to Iran.

Each of the three should be immediately released from detention and granted political asylum as is their right under international law. It is illegal under international law for any country including Sweden to deport a person who has a legitimate fear of persecution in their home country.

On September 3, 2010, in the case of R. c. v. Sweden (application no. 41827/07), the European Court of Human Rights in Strasbourg found that deporting an Iranian dissident to Iran would be a violation by the Swedish authorities of Article 3 of the European Convention on Human Rights and Fundamental Freedoms, “No one shall be subjected to torture or to inhuman or degrading treatment or punishment.”

Despite this finding, the Swedish government continues to illegally attempt to deport Iranian activists like Jasbi, Balsi, Esfahani, and others, all of whom are clearly and undeniably at risk of arbitrary detention and torture by the Islamic Republic of Iran.

Given the the Migration Office’s blatant, repeated violations of international law regarding refugee rights, risking the lives of Iranian and other asylum-seekers, we demand that Sweden must not only immediately halt the illegal deportation of Jasbi, Balsi and Esfahani, but must immediately cease all deportations to Iran.

Discussion

14 thoughts on “این پناهجویان میبایست اینک نزد فرزندان، همسران و عزیزانشان نوروز را جشن می‌گرفتن

 1. I am also sending the email to the following contacts for the European Parliament’s Committee on Civil Liberties, Justice and Home Affairs: david.stellini@europarl.europa.eu michael.speiser@europarl.europa.eu michela.laera@europarl.europa.eu mercedes.alvargonzalez@europarl.europa.eu and also, if you tweet this, please direct it to the “man” himself: @TobiasBillstrom

  Posted by John Burke | March 21, 2012, 2:36 pm
 2. free nu ali azari och jasbi och esfahani

  Posted by yasa | March 21, 2012, 2:52 pm
 3. من حمایت خود را از پناهجویانی که در بازداشت بوده و در معرض خطر دیپورت قرار دارند .و آنهایی که 3 بار جواب منفی گرفته اند و به صورت مخفی در بدترین شرایط روحی و معیشتی در اضطراب و ترس بسر میبرند .در حالیکه دولت سوید کوچکترین توجهی به عواقب برگرداندن پناهجویان به ایران و عوامل جنایتکار آن نیستند و ادعای دموکراسی بودن و حمایت از حقوق بشر هم داره

  Posted by marzieh | March 21, 2012, 3:55 pm
 4. دوستان گرامی،ضمن ابراز همدردی با این عزیزان،باید بگم کسانی که حق پناهندگی دارند،چوب کسانی را میخورند که هنوز مهر کارت اقامت و پناهندگیشون خشک نشده میرن سفارت توصف در یافت پاسپورت ایرانی برای سفر به ایران.دول اروپایی دم خروس را قبول کنند یا قسم حضرت عباس را؟؟؟؟دزد حاضر بز هم حاضر،اگه از دول اروپایی لیست کسانی را که پس از دریافت پناهندگی به ایران رفته اند را بخواهید سه سوت بهتون نشون میدن.میگین نه؟؟؟امتحان کنید.

  Posted by shenkey | March 22, 2012, 5:53 am
  • با تشکر از لطفتان به این دوستان. امیدواریم که نامه رأ هم لطف کرده و فرستاده باشید. بحثتان در مورد چوب خوردن و پاسپورت و سفر به ایران رأ قبول نداریم ولی‌ برای جلوگیری از أتلاف وقت شما عزیز، فعلاً آن رأ بی‌ پاسخ می‌گذاریم. توجه شما رأ به ماده هفت قانون جزا جلب می‌کنیم.

   Posted by missionfreeiran | March 22, 2012, 1:38 pm
 5. free iran

  Posted by shahab mehdinezhad sari | March 22, 2012, 7:18 am
 6. Stop the Illegal Refoulement of Jasbi, Balsi & Esfahani to Iran!

  Posted by soheila dalvand | March 22, 2012, 8:14 am
 7. دوستان یک سوال آیا ما هم که اقامت نداریم میتوانیم نامه را بفرستیم یا شامل ما نمی شود

  Posted by heda | March 23, 2012, 3:19 am
 8. NEVER diport to Iran,Jasbi ,Esfahani and Azari free NU NU NU.

  Posted by Max | March 26, 2012, 5:41 am
 9. agha be darak, inaa hamashoon az in lompanaaye daaghoonan ke faghat miaan panaahande shan ke poole yaa oft az in dolata begirano aaberooye iraniaro bebaran. age dalile mahkameh pasand daashtan bara panahandegishoon beheshoon panahandegi midaadan.

  Posted by asghar | March 26, 2012, 11:58 am
 10. stop deportation of the 3 Iranian asylum-seekers who have sought refuge in Sweden from persecution by the Islamic Republic of Iran, Hossein Jasb, Ali Azari Balsi, Mohammadreza Hamedian Esfahani

  Posted by soheila dalvand | March 26, 2012, 9:28 pm

Trackbacks/Pingbacks

 1. Pingback: Suède : Stop aux expulsions de réfugiés iraniens « Révolution en Iran - March 22, 2012

 2. Pingback: Suède : Stop aux expulsions de réfugiés iraniens | Solidarité Ouvrière - March 22, 2012

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: