Uncategorized

طومار تقاضای توقف فوری تبعید غیر قانونی نوید میرپورزاده


سابقه و هدف (مقدمه) :

این طومار تقاضای توقف فوری تبعید غیر قانونی نوید میرپورزاده (مورد: 112408447)، یک ایرانی پناهجوست که ازتعقیب، شکنجه و آزار توسط جمهوری اسلامی ایران که نوید را دستگیر، زندانی و شکنجه کرده

فرار کرده و به کشور سوئد پناه آورده است. دولت سوئد، به جای پناهندگی، نوید را بازداشت کرده، و در نظر دارد که در تاریخ 19 اوت 2011 نوید را از کشور سوئد اخراج و تحویل به شکنجه گران جمهوری اسلامی ایران دهد.

تحت قوانین بین المللی، نوید باید فورا از زندان آزاد شده، وحق خود را به عنوان یک پناهنده سیاسی دریافت نماید:

1) نوید دارای سابقه مستند فعالیت علیه جمهوری اسلامی و در حمایت از آزادی است. او یکی از فعالان سازمان Mission Free Iran است که به صراحت از سقوط رژیم جمهوری اسلامی در ایران پشتیبانی می کند. نوید در سازماندهی تظاهرات متعددی در سوئد علیه رژیم ایران نقش فعالی داشته است. او همچنین مدافع برجسته حقوق سایر پناهجویان ایرانی در سوئد بوده است که از فرستادن آنها به ایران، کشوری که هنوز مردم در ان روزانه اعدام میشوند، جلوگیری کند.

همانطور که دولت سوئد به خوبی با این مساله آشناست، فعالان ضد رژیم معمولا با اتهام تبلیغ علیه نظام و محاربه به اعدام محکوم میشوند.

2) از نظر جمهوری اسلامی، همه پناهجویان سیاسی، و آنان که برای پناهندگی خود در خارج از ایران تلاش میکنند، جنایاتکار هستند و به تبلیغ علیه نظام اشتغال دارند و جمهوری اسلامی قصد خود را در مورد چنین اشخاصی صریحا اعلام کرده است که، بر اساس ماده 7 قوانین مجازات جمهوری اسلامی، پناهجویان سیاسی و بازگشتگان تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

3) تحت قوانین بین المللی، این برای هر کشوری، از جمله سوئد، غیرقانونی است که یک پناهنده سیاسی را از کشوری که به آن پناه آورده تبعید کرده، و به کشوری که از آن از ترس آزار و شکنجه فرار نموده است برگردانند! از این رو، تحت قوانین بین المللی، برگرداندن نوید میرپورزاده به ایران برای دولت سوئد نه تنها یک کار غیر قانونی است، بلکه به منظور شرکت در جرم و جنایت بر علیه نوید حساب خواهد شد، چرا که بازگشت نوید به ایران به بازداشت، شکنجه، و به احتمال زیاد به اعدام او بدست خونین جمهوری اسلامی منجر خواهد شد.

برای امضا به این لینک که شما را به پتیشن مربوط به نوید در گو پتیشن وصل می‌کند رجوع کنید. این پروسه ۲ دقیقه طول می‌کشد اما میتواند جان انسانی‌ را نجات دهد.

Discussion

10 thoughts on “طومار تقاضای توقف فوری تبعید غیر قانونی نوید میرپورزاده

 1. If we do NOT care enough to spend a few seconds to sign a petition in support of one of our own, we might as well forget about a regime change in Iran! As a collection of people who really don’t give a damn about one another, we deserve what the Islamic Republic is doing to us!

  Posted by Ham Sangar | August 17, 2011, 8:00 am
 2. Dear People,

  Please do Your take, every signature accounts. Please take action. We could be one of these dears sitting forced behind the doors of injustice.

  Thank You for Your concerns and wishing you the very best,
  Max

  Posted by Max Williams | August 17, 2011, 5:18 pm
 3. dont send back him , his life is in danger.

  Posted by jasper | August 18, 2011, 8:16 am
 4. با سلام. تا اون جایی که من ایشان را می شناسم وقتی از ایران خارج شدند حداکثر25 ساله بودند و در شهر گچساران از توابع استان خوزستان مغازه موبایل فروشی داشتند و هیچ گونه سابقه فعالیت سیاسی نداشتند و با در خواست برادرشان آقای غلامرضا که در سوئد به همراه فرزند و سه دخترشان زندگی می کنند با ویزا و به طور قانونی وارد سوئد شدند و در داخل آن کشور صرفن برای دریافت پناهندگی به اقدامات صوری علیه نظام پرداختند تا خود را سیاسی نشان بدهند و بتوانند اقامت بگیرند و اتفاقن حمایت از این افراد خیانت به سیاسی کاران و فعالان سیاسی واقعی ایران است.

  Posted by nazanin | August 18, 2011, 8:49 am
 5. Ms. Nazanin, how do we know that you are telling the truth? How do we know that you are not an IRI agent? Do you have anything by way of evidence?

  Posted by Ham Sangar | August 18, 2011, 11:55 am
 6. And, by the way, Ms. Nazanin, whatever Navid’s motives, his actions have been in support of Iranian freedom fighters, and against their tyranical regime! Can you say that about yourself?

  Posted by Ham Sangar | August 18, 2011, 12:05 pm
 7. دوستان چرا شما فکر می کنید که هر کس خلاف تصور شما صحبت کند مامور و جاسوس جمهوری اسلامی است؟ اتفاقن من از سر دلسوزی برای همه کسانی که واقعن در ایران فعالیت سیاسی می کردند و با فرار از مرز خارج شدند و الان یا در کمپ هستند یا در شرایط بدی هستند، این پست را گذاشتم.
  از دوستان فعال حقوق بشر و پیگیری کنندگان امور پناهندگی در سوئد خواهش می کنم این اطلاعاتی که من در مورد شرایط شخصی ایشون دادم را چک کنند؛ اگر غلط بود؛ اون موقع حق با شماست
  و چرا یک عده با ادعاهای دروغین باید آبروی پناهندگان سیاسی واقعی ایرانی را ببرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  برادر ایشان آقای غلامرضا میر پورزاده اوایل انقلاب به دلیل خواندن یک آهنگ سیاسی علیه رژیم از ایران خارج شد و الان به همراه همسر و سه دخترش سوئد زندگی می کند و به دلیل علاقه آقای نوید به زندگی در سوئد برای ایشان دعوت نامه فرستاند و ایشان با ویزا باز هم تاکید می کنم با ویزا وارد سوئد شدند و بعد رفتند توی مرحله های دیگه
  در صورت تمایل من تمام اطلاعات ایشان نظیر اسم مادر، پدر تعداد خواهران و برداران و غیره اش را هم می توانم بدهم

  Posted by nazanin | August 18, 2011, 1:42 pm
 8. The person posting under the name “Nazanin” is either:
  1- an employee of the Islamic Republic regime
  2- someone who has a personal problem with Navid, or
  3- someone who dislikes our victories.

  Regardless, humanity has won out over ignorance in this case. Navid STAYS. I am grateful for all of the hard work he has done side-by-side with us over the past year we have been working with him, and it is a benefit to humanity that he will be able to continue his valuable work for humanity and against the criminal Islamic Republic regime.

  Maria.

  Posted by missionfreeiran | August 20, 2011, 1:07 pm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: